>>  התפתחות הקשר בתנועה- JOY- הורים וילדים >>  התפתחות ילדים- תנועה- אחד לאחד >>  כתבה מצולמת מגזין "להיות הורים"
>>  התפתחות אישית בתנועה >>  הורים כותבים: >>  אוהב את העבודה שלי
>>  ליווי התפתחותי לתינוקות ופעוטות
התפתחות אישית בתנועה
קבוצה ל10 אנשים, נשים וגברים, שרוצים לעבור תהליך יצירתי בעבודה פנימית בתנועה 

לרקוד, להרגיש, ללמוד, להינות, להתפתח

קבוצה קבועה, פעם בשבוע, שעה וחצי שיעור
עם בגדים נוחים ובליווי מוזיקה

ימי שני ב20:15- בסטודיו ירושלמי, מרכז סוזן דלל, ת"א
 
 
מה הוא שיעור?

המשתתפים מאלתרים לפי הנחיות ספציפיות שיוסי נותן, עם מוזיקה שנבחרת בקפידה בשביל להשפיע על הנעשה. השיעור פיזי, מכיוון שרוב הזמן זזים ונמצאים בתנועה. כל אחד כפי שהוא מבין, יכול, רוצה. הדימויים שניתנים מפעילים את הגוף, דמיון ורגש.

במהלך השיעור והשנה התלמידים עוברים תהליך של הכרות, מודעות וחיבור עם עצמם, בצורה מהנה ומרוממת, ונפתחים לחדש. השיעור מאפשר בדרך אנושית למצוא את הפשטות והעומק, פותח צרור אינסופי של אפשרויות, חוויות והבנות חדשות ומאפשר לפגוש את הרקדן שבנו. החיבור העצמי מעניק עומק, שחרור והתפתחות.

זהו תהליך של קשב וקשר עם עצמי ועם הגוף שמכיל את היסטוריה, זיכרון ורגש. כל הרגשות שהמוח מייצר הן סביב שפת הגוף שהנה מראה של עצמנו, השתקפות. הריקוד פורט על רגשות נעולים בגוף ובנפש, מוריד ומקלף מחסומים. התהליך חושף מבוכה, בושה, פחד, דפוסים והרגלים. וגם מגלה וחושף לאפשרויות חדשות,לשינויים ולהתפתחות.

השיעור הוא מקום איפה שהתלמיד עובד על עצמו.
......................................................................................
בשיעור תנועה נחזור אל הגוף ולכל החוויות . נחזור להשתמש בגוף בשביל לבטא את רגשותינו. ונלמד מכל אלו. נכיר את עצמנו טוב יותר, ונהייה בתהליך של חיבור והתחברות. נרגיש את עצמנו שלמים יותר.

ילד, תינוק, חווה את העולם דרך הגוף ותחושותיו, מהרגעים הראשונים ביותר. כשמגיעה המילה, העולם הפיסי עדיין משמעותי, מכיוון שלמילה עדיין אין מספיק ייצוג( למשל כשיגיד גדול יעשה תנועה גדולה). עוד לפני שידבר יביע את רצונו דרך שפת הגוף. אחר כך יבואו הצלילים ואתם המילים.

כאנשים בוגרים שלמדנו להשתמש במילה( במקום הגוף) בשביל לבטא את רגשותינו, נחזור להרגיש את רגשותינו בגוף. נשלב את שני העולמות: הראשוני והעכשווי. כשאנחנו משתמשים בדימוי או בהנחיה, אנו מפרשים אותה לפי חוויותנו עד היום ואנו גם חוזרים לשנים הראשונות כשהגוף מבטא את התחושות ורגשות.
.......................................................................................
" מומלץ בחום רב!!! אני למדתי עם יוסי במשך ארבע שנים וזו היתה הנאה צרופה וחוויה מכוננת ומופלאה!!! מומלץ בחום רב לכל אחד ואחת ובכל רמה - זאת תהיה אחת המתנות המופלאות שתעניקו לעצמכם!!"
עדיטל אלה
.........................................................................................
"תודה על סדרת שיעורים נדירה ביופיה, שבאמת חיברה בין הגוף לנפש, ואיפשרה הצצה לתחושות, מקומות ומחשבות שלא תמיד מגיעות ביום-יום, ונתנה שיעור יפה במודעות לכל החיים."
תמיר
.........................................................................................
"רקדתי בסדנא של יוסי 4 שנים מופלאות , למדתי לתת לגוף לנוע ולהביע את עצמו, יוסי אתה מורה מופלא ונדיר"
דפנה אולניק
..........................................................................................
"יוסי היקר, היה תענוג צרוף ללמוד איתך, שלוש שנים הצלחתי להתחבר לחופש שלי לחיות עם הגוף שלי, אתה מורה נהדר שמעביר את החומר בצורה מ ר ת ק ת, אוהב חיים"
חיים יפים סנקוב